Imperium – Harry Potter Mı O Yoksa Hobbit Mi?

by M for Merve 31/05/2017 0 comment
Imperium – Harry Potter Mı O Yoksa Hobbit Mi?
OuiNon.us_Imperium.final

Tövbeli Nazi Çocuk

Johhny: Well, you know what they say, it starts with the word.

Tüm film boyunca Hobbit miydi Harry Potter mıydı diye düşünüp oyumu Hobbit’ten yana kullandığım ama Harry Potter çıkan; 1.50 boyda, minnak elleri ile NAZİ KAMYONU direksiyonunu kavrayaman 50 kiloluk FBI ajanı Nate, ülkedeki aşırı Müslüman düşmanlığı yüzünden gerçek tehlike: Faşizmin gözardı edildiğini düşünen müdiresi ile girdiği gizli görevden, “ne zaman delirecek bu çocuk?” diye beklememize rağmen delirmeden, alnının akıyla çıkıyor mu yoksa delirip o da WHITE POWER diye diye kendini mi patlatıyor? Bunu filmin sonuna kadar merak edeceksiniz, ben ettim.

“Keşke bu kadar gerilmesem :(“ diye überaşırı gerildiğim gizli görev sahnelerinin bir noktadan sonra boku çıkartılmış. Aşırı derece mantıklı sebeplerle şüphelenilen Nate, bazı bazı saçma bahanelerle karşısındakileri ikna ediyor (Buna spoiler demeyeceğim artık tabii ki ikna edecek. İkna etmese film biter zaten) Tahmin edilebilir ve soft sonu seçerek yönetmen gelişme bölümünde yarattığı dişçi koltuğu gerginliğini pufff diye söndürse de Nazi kostümleri bana yine, yeniden, This is England’ı özletti. Gidip birkaç tane Fred Perry t-shirt, 1-2 de Dr. Martens alayım bari, yaz sıcağında ayağım mantarlansın.

Words build bridges into unknown regions. – Adolf Hitler

Adolf Hitler’in sözüyle açılan film, genç tevbeli Nazi Johnny’nin yukarıdaki repliğiyle sona eriyor. O da güzel olmuş seviyorum böyle şeyleri HALAL.

 

Related Articles

Leave a Comment